کفپوش راک با 4 دهه فعالیت در زمینه تولید کفی و کفپوش گرانولی در کنار شماست. از اینکه به ما اطمینان کردید سپاسگذاریم.

اطلاعات تماس

021-88329984

ایران، تهران، خیابان مطهری، خیابان سنایی، کوچه 19، پلاک 13، طبقه 5 ، واحد17

ockkafpooshetehran@gmail

نکات ایمنی در سالن بدنسازی

نکات ایمنی در سالن بدنسازی

در عصر حاضر زندگی از حالت سنتی و قدیمی خود به حالت مدرن تبدیل شده است. در پی آن بسیاری از کارها ماشینی و کامپیوتری شده است. به همین دلیل تحرک ما انسان ها نیز به شدت کاهش یافته است. بسیاری از افراد متاسفانه حس و حال ورزش کردن را ندارند و در واقع از ورزش کردن بیزار هستند. ولی نباید فراموش کرد که یکی از بهترین روش های حفظ سلامتی ورزش منظم می باشد. با شروع ورزش کردن تاثیرات آن را در سلامت خود احساس خواهیم کرد .

نوشتار مرتبط: ویژگی های کفپوش باشگاهی

ورزش بدن سازی

در میان ورزش های حال حاضر، یکی از جذاب‌ترین رشته‌ های ورزشی در جهان رشته بدن سازی می باشد که طرفداران زیادی در تمام قشر جامعه ، از کودکان گرفته تا جوانان را مجذوب خود کرده است و بسیاری از افراد برای داشتن بدنی ورزیده و تناسب اندام مناسب و خوش اندام شدن در این ورزش فعالیت دارند و با تمرینات مستمر و حساب شده و زیر نظر مربی حرفه ای می توانند به نتایج دلخواه خود برسند.

سالن بدن سازی

بدن سازی یکی از ورزش ‌های بسیار جذاب و پر طرفدار در میان تمام اقشار جامعه می باشد. این ورزش حتی در سطح بین المللی دارای مسابقات حرفه ای است.خوشبختانه با آپارتمان نشینی و کاهش فضای راحت برای ورزش، سالن های ورزشی در سطح شهر تاسیس و مورد استفاده مردم قرار گرفته اند. امکانات موجود در این سالن ها متفاوت می باشد . شروع کردن ورزش سخت نیست بلکه تداوم و ادامه دادن آن سخت و نیاز به برنامه مدون و نظم شخصی می باشد.

یکی از نکات بسیار مهم انتخاب یک باشگاه مناسب، امن و با امکانات بروز و مدرن می باشد که از مهمترین موارد رشته بدن سازی است.

سالن بدن سازی بک محصیط پر انرژی، شاد و دوستانه می باشد که ورزشکار در کنار دوستان و مربی خود احساس خوب و با انگیزه را تجربه خواهد کرد و با همان یک ساعت حضور خود در سالن، می تواند تا آخر روز انرژی مثت خود را تقویت و حفظ نماید.

ایمنی در سالن بدن سازی

در هر مکانی که برای ورزش کردن فراهم شده است نظیر: سالن ورزشی، باشگاه ها، مدرسه، پارک ها و هر مکان دیگر، ایمنی یکی از مهمترین موارد می باشد. فضای داخلی باشگاه برای بیشتر افراد به دلیل افزایش روحیه و کیفیت تمرینات اثرگذار می باشد است. وجود فردی که به نکات ایمنی پیرامون محیطی باشگاه نظارت داشته باشد، وجود مربی که ایمنی استفاده از دستگاه ها را ارزیابی و به مراجعین تذکر دهد از موارد حائز اهمیت است.

نوشتار مرتبط: نگات ایمنی در باشگاه ورزشی

استفاده از وسایل شخصی

استفاده هر فرد از وسایل شخصی استاندارد مانند لباس، دستکش و تمام موارد شخصی بایستی رعات شود. ممکن است فرد با استفاده از لباس نامناسب ورزشی ، سبب ایجاد حادثه ای برای خود و دیگران شود. نکته بسیار حائز اهمیت استفاده تمام افراد از کفش های مناسب و استاندارد ورزشی در حین استفاده از وسایل و یا خود محیط باشگاه می باشد.

بهداشت فردی

هر فرد باید خود را مکلف به بهداشت فردی بداند و به آن احترام بگذارد. ورزشکار حرفه ای با بدن تمیز و خوشبو به محل باشگاه حضور پیدا می کند. توجه داشته باشید که بدن هر کس ممکن است که درحین تمرین عرق کند و بوی نامطبوع ایجاد شود. بنابراین باید برای حفظ راحتی خود و احترام گذاشتن به دیر ورزشکاران از افشانه های خوشبو کننده یا دئودورانت استفاده کنید.

دستگاه های ورزشی

سالن های بدن سازی بنا به مساحت آن مملو از دستگاه های ورزشی متفاوت و گوناگون می باشد. تمام این تجهیزات ورزشی بایستی استاندارد و تاییدیه سازمان های ورزشی را داشته باشند و بتوانند در طول روز بدون اشکال به کار خود ادامه دهند . کیفیت ساخت ، نکات ایمنی در طراحی آن ها ، استفاده از مواد اولیه با کیفیت از موارد بسیار مهم می باشد .قبل از کار با دستگاه آموزش استفاده صحیح از آن را جویا شوید تا دچار صدمه نشوید.

چیدمان دستگاه ها باید به گونه ای باشد که افراد در زمان استفاده از آن ها با یکدریگ و دستگاه های دیگر برخورد نکنند. بایستی از فضای باشگاه به نحو عالی استفاده نمود و موجب هرج و مرج و شلوغی در یک ناحیه نشود.

فضا سازی باشگاه

نورپردازی در سالن ورزشی بسیار مهم می باشد. نور باید به گونه ای باشد که چشم ورزشکار خسته نشود. می توان تا حد امکان از نور طبیعی استفاده کرد. استفاده از پنجره های و قدی در سالن های ورزشی بسیار تاکید شده است. پیشنهاد می شود از نور کرم و یا سفید در سالن استفاده شود . استفاده از آیینه های قدی بزرگ در دور تا دور باشگاه سبب افزایش انگیزه ورزشکار می شود. آیینه ها بایستی با فاصله مناسبی از دستگاه های ورزشی باشد و به صورت محکم بر روی دیوار قرار گرفته باشند .

نور طبیعی در باشگاه
استفاده از نور طبیعی در باشگاه بدن سازی

سیستم تهویه در سالن بدنسازی بسیار مهم است. به دلیل تعدد افراد با تحرک بسیار زیاد و عرق فراوانی که در انجام حرکات ورزشی می کنند، سیستم تهویه مناسب نقش به سزایی در تعویض و جابجایی هوای داخل سالن دارد.

رختکن بایستی به صورتی طراحی شود ، که افراد در هنگام تعویض لباس خود فضای کافی وجود داشته باشد و به یکدیگر برخورد نکنند و تهویه این بخش از سالن بدنسازی نیز باید دارای کیفیت و عملکرد مناسبی باشد .

نوشتار مرتبط: ویژگی های کفپوش گرانول باشگاهی

کفپوش باشگاه بدن سازی

یکی از آیتم های بسیار مهم در سالن بدنسازی، کفپوش می باشد. در کف باشگاه احتمال رشد باکتری و قارچ هست و چنانچه از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد و سخت و سفت باشد، باعث آسیب دیدگی ورزشکار خواهد شد. کفپوش ورزشی بایستی آنتی باکتریال باشد و قابلیت شستشو نیز داشته باشد . یکی بهترین از موارد برای کف سالن های بدنسازی کفپوش باشگاهی می باشد. این کفپوش ها گرانولی بوده و در برابر فشار دستگاه های سنگین بدنسازی و ضربات بسیار مقاوم می باشد. این کفی ها در برابر سر خوردن افراد نیز جلوگیری می کند .

نویسنده

کفپوش راک

کفپوش راک، قدیمی ترین تولید کننده انواع کفپوش گرانولی و کفپوش لاستیکی در ایران است. سبد اصلی محصولات این مجموعه شامل طیف وسیعی از انواع پوشش های گرانولی نظیر کفپوش باشگاهی و ورزشی، کفپوش تاتامی، کفپوش پارکی، کفپوش درجاریز می باشد. تمامی تولیدات راک بر حسب نیاز دارای استاندارد ملی ایران هستند. تلفن تماس: 88329984-021

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *