کفپوش راک با 4 دهه فعالیت در زمینه تولید کفی و کفپوش گرانولی در کنار شماست. از اینکه به ما اطمینان کردید سپاسگذاریم.

اطلاعات تماس

021-88329984

ایران، تهران، خیابان مطهری، خیابان سنایی، کوچه 19، پلاک 13، طبقه 5 ، واحد17

ockkafpooshetehran@gmail

نکات ایمنی در باشگاه ورزشی

نکات ایمنی در باشگاه ورزشی

باشگاه ورزشی یک محیط پر انرژی، دوستانه و صمیمی است که ورزشکار بعد از تمرین در کنار مربی و دوستان خود احساس خوبی را تجربه خواهد کرد و به اصطلاح سبب می‌شود در ساعات دیگر روز انرژی مثبت داشته باشد. اما گاها بعضی از اتفاق‌های سهوی یا عمدی سبب از بین رفتن تمامی این احساسات می‌شوند و تجربه بدی را برای ورزشکار به جای می‌گذارند.

یکی از مهم‌ترین نکات ایمنی و بهداشتی در باشگاه، داشتن تجهیزات شخصی است. این تجهیزات می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • لباس تمرین ( معمولا یک شلوراک و تی شرت )
  • شیکر یا قمقمه برای مصرف مکمل یا آب
  • کفش مخصوص سالن تمرین
  • ساک ورزشی با حمل آسان
  • دستکش
  • حوله برای خشک کردن عرق و آلوده نکردن وسایل باشگاه

بدین نکته توجه داشته باشید، اگر شما با کفش بیرون وارد باشگاه شوید احتمال انتقال آلودگی را درون باشگاه بالا می برید.

نکات ایمنی در سال ورزش

هر مکانی که در آن ورزش کردن رواج دارد مانند باشگاه یا سالن ورزشی، مدرسه و پارک به عنوان یک مکان ورزشی به شمار می‌آید. وجود مربی می‌تواند به حفظ ایمنی ورزشکار کمک کند چرا که وی نحوه انجام دقیق حرکات ورزشی را می‌داند و به ورزشکار در دست انجام دادن حرکات کمک کرده و ایمنی بدنی او را تضمین می‌کند. اما ورزش با وسایل ورزشی پارکها کمی می‌تواند نگران کننده باشد.

نوشتار مرتبط: ویژگی های کفپوش باشگاهی

زیرا افراد تجربه چندانی در ورزش کردن با وسایل ورزشی پارک ها ندارند و ممکن است با توجه به عدم داشتن آگاهی از نحوه انجام صحیح ورزش ، سلامتی خود را به خطر بیاندازد. ایمنی در ورزش مدارس نیز بسیار با اهمیت است چرا که کودکان بیشتر به ورزش به چشم بازی نگاه می کنند و ممکن است در صورت عدم برقراری نظم کودکان به زمین خورده و سلامتی جسمانیشان به خطر بیافتد. ایمنی و بهداشت در ورزش کودکان از آنجایی اهمیت دارد که آنها نمی توانند به تنهایی از پس این کار بر بیایند و باید مربی در این زمینه به آنها کمک کند.

استفاده از کفپوش باشگاه ورزشی

امروزه سالن های ورزشی برای انجام چندین ورزش طراحی شده است به شکلی که امکان انجام ورزش فوتبال، والیبال و بسکتبال به صورت همزمان در این سالن ها وجود دارد. به همین دلیل در این سالن ها باید تجهیزات مناسب برای ایمنی در ورزش فوتبال، ایمنی در ورزش والیبال و بسکتبال فراهم باشد. به همین دلیل از موارد مهم ایمنی محیط ورزشی استفاده از کفپوش باشگاهی استاندارد است. سالن های رزمی معمولا از کفپوش تاتامی استفاده می کنند که صدمات ناشی از زمین خوردگی را به حداقل برساند. سالن های بدنسازی نیز معمولا از کفپوش پازلی استفاده می کنند تا صدای تجهیزات گرفته شود و به راحتی وزنه های زنگین روی زمین قرار گیرد. مکان هایی باز نظیر پارک ها نیز میبایست به کفپوش گرانولی مجهز شده باشند تا خطرات آسیب دیدگی را کاهش و ایمنی کودکان را افزایش دهد. داشتن کفپوش استاندارد در محل های پیاده روی نیز سبب می شود حس نشاط به ورزشکار القا شود و از خطراتی نظیر سر خوردگی جلوگیری شود.

نویسنده

کفپوش راک

کفپوش راک، قدیمی ترین تولید کننده انواع کفپوش گرانولی و کفپوش لاستیکی در ایران است. سبد اصلی محصولات این مجموعه شامل طیف وسیعی از انواع پوشش های گرانولی نظیر کفپوش باشگاهی و ورزشی، کفپوش تاتامی، کفپوش پارکی، کفپوش درجاریز می باشد. تمامی تولیدات راک بر حسب نیاز دارای استاندارد ملی ایران هستند. تلفن تماس: 88329984-021