کفپوش راک با 4 دهه فعالیت در زمینه تولید کفی و کفپوش گرانولی در کنار شماست. از اینکه به ما اطمینان کردید سپاسگذاریم.

اطلاعات تماس

021-88329984

ایران، تهران، خیابان مطهری، خیابان سنایی، کوچه 19، پلاک 13، طبقه 5 ، واحد17

ockkafpooshetehran@gmail

کفپوش گرانولی چیست

کفپوش گرانولی چیست

کفپوش گرانولی یا لاستیکی ( Rubber Mats ) به منظور فرش کردن محیط های داخلی و بیرونی استفاده می شود. گرچه از این مدل کف پوش ها در همه جا استفاده می شود، اما عمدتا کفپوش های گرانولی برای کفی باشگاه های ورزشی، پارک های بازی، دور استخر ها و مسیرهای پیاده روی استفاده می شود. کفپوش ها به راحتی روی زمین نصب می شوند و عمر طولانی ای دارند.

کفپوش گرانول

گرانول دانه های ریز از جنس پلیمر هستند که از حاصل بازیافت ضایعات پلاستیکی به دست می آید. امروزه لاستیک‌های فرسوده زیادی در طبیعت دپو می شود که با تبدیل و فراوری این مواد می توان آن را به چرخه برگرداند. گرانول از ترکیب لاستیک با مش بندی استاندارد و نوعی چسب لاستیک تهیه می شود. این مواد بعد از حرارت دهی خاصیت ضربه گیری خوبی به دست می آورند که همین ویژگی باعث می‌شود برای تولید کفپوش‌های گرانولی یا لاستیکی مورد استفاده قرار گیرند.

یک دست بودن موارد گرانولی سبب افزایش کیفیت کفپوش تولید شده خواهد شد.

گرانول کفپوش لاستیکی
گرانول کفپوش لاستیکی

نوشتار مرتبط: ویژگی های کفپوش گرانول باشگاهی

انواع کفپوش گرانولی

کفپوش های تولید شده از گرانول پلیمری مدل های مختلفی دارند که بسته به مکان و شرایط محل استفاده از آن ها استفاده می شود.

کفپوش درجاریز : جدیدترین مدل کفپوش محسوب می شوند که به صورت یک پارچه روی زمین ریخته شده و لایه کفپوش را شکل می دهند. نداشتن درز و ایجاد شکل های متنوع از ویژگی های اصلی این محصول است.

کفپوش گرانولی پازلی : این مدل معمولا به صورت مربعی و یا مستطیل تولید شده که دور تا دور آن مانند پازل است و با داخل هم رفتن شیارها کفی شمل می گیرد. قیمت مناسب و نصب سریع از ویژگی های مه ماین کفپوش ها است.

کفپوش تخم مرغی : این مدل کفپوش همانند مدل های تخت است که زیره آن مانند شانه تخت مرغی برجستگی دارد. کاربراد آن ها برای فضای سبز و محوطه پارک ها است. دارای ضخامت زیادی هستند و به دلیل داشتن برجستگی در پشت سطوح ناهموار را پوشش می دهند.

کفپوش گرانولی رولی : ضخامت این مدل کفپوش کم است و معمولا برای فضای داخلی ادارات و منازل نظیر اتاق کودکان استفاده می شود. بر حسب نیاز زیر محصول از چسب صنعتی استفاده شده و دور کار با توجه به شرایط کف کار با کاتر برش شده می شود.

کاربرد کفپوش گرانولی

کفپوش های لاستیکی به دلیل ساختار ارتجاعی که دارند بسیار مناسب کف مکان هایی نظیر فضای بازی کودکان است. نرمی این کفپوش ها از آسیب دیدگی های اختمالی ناشی از زمین خوردگی جلوگیری می کند.

عدم تراکم صحیح گرانول در کفپوش می‌تواند سبب پوسته شدن و ترک خوردن و در نتیجه کاهش کاهش عمر و کارکرد این محصول شود.

یکی از مکان های که استفاده از کفپوش ضرورت دارد باشگاه های ورزسی نظیر بدن سازی است. ساختار این محصول سبب می شود تا در مواقع افتادن وزنه از خطرات آن کاهش دهد و صدا را دفع کند. همچنین ورزش کردن و قدم برداشتن روی این مدل کفپوش ها سبب چالاکی ورزشکاه خواهد شد. استحکام و ضربه‌ پذیری از خواص اصلی کفپوش لاستیکی گرانولی است که در جهت ضربه‌گیری دستگاه‌های بزرگ و سنگین ورزشی نصب گردیده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مراقبت از کفپوش

این کفپوش ها بسته به فضای بیرونی و داخلی نیازمند یک سری نکات در نگهداری هستند که سبب افزایش طول عمر خواهد شد. در کفپوش هایی که در مکان های بسته استفاده می شود، مانند انواع کفپوش های مهد کودک، باشگاه های رزمی، اداره جات و … باید در نظر داشت که پاشیدن مواد اسیدی برای نظافت آسیب زیادی به آن ها وارد می کند. اگر بخشی از کفپوش دچار رنگ رفتگی شد از رنگ آمیزی آن میبایست اجتناب کرد. تعویض بخش آسیب دیده در کفپوش ها کار ساده اس است. از مواد جلا دهنده برای شفافیت این محصول نباید استفاده کرد. درزهایی که در کفپوش های لاستیکی وجود دارد را می بایست نظافت کرد تا از ورود گرد و غبار جلوگیری شود. البته کفپوش های گرانولی در مدل های کفپوش درجاریز هم تولید می شوند که ساختار یک تکه دارند و بدون نداشتن درزش نظافت راحت و طول عمر بیشتری دارند.

نویسنده

کفپوش راک

کفپوش راک، قدیمی ترین تولید کننده انواع کفپوش گرانولی و کفپوش لاستیکی در ایران است. سبد اصلی محصولات این مجموعه شامل طیف وسیعی از انواع پوشش های گرانولی نظیر کفپوش باشگاهی و ورزشی، کفپوش تاتامی، کفپوش پارکی، کفپوش درجاریز می باشد. تمامی تولیدات راک بر حسب نیاز دارای استاندارد ملی ایران هستند. تلفن تماس: 88329984-021