کفپوش راک با 4 دهه فعالیت در زمینه تولید کفی و کفپوش گرانولی در کنار شماست. از اینکه به ما اطمینان کردید سپاسگذاریم.

اطلاعات تماس

021-88329984

ایران، تهران، خیابان مطهری، خیابان سنایی، کوچه 19، پلاک 13، طبقه 5 ، واحد17

ockkafpooshetehran@gmail

نصب کفپوش گرانولی چگونه است

نصب کفپوش گرانولی چگونه است

انتخاب کفپوش مناسب برای محل کار یا فضای ورزشی یکی از مهم‌ترین المان‌های کامل کننده ایمنی و حتی دکوراسیون است. کفپوش گرانولی به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که نسبت به مصالح صلب ساختمانی نظیر کاشی، سرامیک و سنگ دارد در کانون توجه قرار گرفته است. کفپوش های لاستیکی از مواردی چون موکت و فوم های ابری کارامد تر و با دوام تر است. مکان های عمومی با تردد بالا بهترین مقصد کفپوش های لاستیکی گرانولی است.

ویژگی های کفپوش های گرانولی

  • در مقابل آتش سوزی مقاوم هستند
  • نصب ارزان و راحتی دارند
  • دوام و طول عمر بالایی دارند
  • در مقابل ضربه و فشار مقاوم هستند
  • به راحتی شستشو می شوند
  • در رنگ بندی های مختلف قابل عرضه است
  • ترمیم و جایگزینی بخش های معیوب کفپوش به راحتی انجام می شود

نوشتار مرتبط: کفپوش گرانولی چیست

نحوه نصب کفپوش گرانولی

به صورت کلی از ویژگی های خوب این مدل از کفپوش ها راحتی در نصب بدون نیاز به تخریب یا زیر سازی است. نصب بدون چست، نصب با چسب و اتصال به کمک پیچ کردن روش های مرسومی است که برای اجرای این محصول به کار می گیرند. این کفی ها معمولا در اندازه های 1×1 متر یا 0.5×0.5 متر تولید می شود.

– برای نصب ابتدا کافیست محل اجرای پروژه را از خاک، شن و سنگ پاک سازی کنید. سپس از یک سمت محل پروژه شروع به چیدمان کفی ها کنید.

– درز قطعات را می توانید روبروی یکدیگر قرار دهید یا اصطلاحا کفپوش ها را موزائیکی یا آجری چیدمان نمایید. برای زیبایی نیز می توانید بخش های دور یا مرکزی کار را با رنگ های متفاوتی پر کنید.

– برای برش کاری حاشیه های کار می توان از کاتر استفاده کرد، تنها باید برش ها صاف و یکنواخت باشند.

– نصب کفپوش با پیچ معمولا برای مواردی است که کفپوش در معرض تکانه است و یا زیر کار دارای مقداری قوس و پله است و با چسب هم ثابت نمی شود. بدین منظور آن را با سوراخکاری و پیچ در محل محکم می کنند.

– کفپوش ها دارای وزن متعادلی هستند و کمتر تکان می میخورند، اما آن ها را در حالت فشار کنار یکدیگر قرار ندهید و درزی نیم سانتی متری بین آن ها را لجاظ کنید. البته وجود درز بیش از حد سبب رسوخ گرد و غبار و کثیفی بین کفپوش ها می شود.

نوشتار مرتبط: کاربردهای کفپوش لاستیکی

مزایا و ایرادات نصب کفپوش گرانولی با چسب

برای محکم کردن کفپوش در کنار یکدیگر زیر آن ها را به چسب هل آغشته می سازند. این اقدام برای کفپوش هایی که در محیط های باز هستند و امکان برداشتن کفی ها وجود دارد و تردد زیادی روی آن صورت می گیرد، نظیر کفپوش پارکی، کفپوش فضای سبز، کفپوش زمین بازی کودکان و … مناسب است. اما پیشنهاد می شود در سالن های بسته نظیر بدنسازی، کفپوش ها بدون چسب اجرا شوند. وزن هر قطعه کفپوش بیش از 20 کیلوگرم است و نگرانی ای از جابجا شدن آن نداشته باشد. در صورتی که کفپوش ها مرتب کنار یکدیگر چیدمان شوند بی حرکت سر جای خود باقی خواهند ماند. نبود چسب سبب می شود بخش های معیوب و آسیب دیده به راحتی تعویض شوند.

برخی از نصابان کفپوش را به کمک چسب دو طرفه ثابت می کنند. بدین صورت که لایه ای از نوار چسب را در انتهای هر ضلع کفپوش بر روی زمین قرار می دهند. در نهایت هر چهار ضلع کفپوش روی نواری حدود 2تا4 سانتی متری قرار می گیرد. استفاده از این مدل چسب کاری برای سالن های ورزشی و سر پوشیده به کار می رود.

سالن های ورزشی نظیر کشتی، تکواندو، جودو و موارد مشابه از نوع کفپوش باشگاهی استفاده می کنند. جاده های پیاده روی، اطراف وسایل بازی و ورزش در زمین های بازی نیز کفپوش پارکی نصب می کنند. از کفپوش پازلی نیز می توان برای محیط های گوناگون مانند پیاده رو، دور زمین بازی، اطراف محوطه های فضای سبز و … استفاده کرد.

نحوه نصب کفپوش درجاریز

اجرای کفپوش درجاریز نیز همان شرایط سایر کفپوش های گرانولی را دارد، با این تفاوت که این محصول مثل کفی های قالب ریزی شده، شکل و ابعاد ندارند. مواد این محصول را در محل اجرای پروژه آماده سازی می کنند و مانند سیمان کشی با ابزاری نظیر کمچه لایه ای از گرانول های رنگی را یکنواخت پخش می کنند. گرانول های به کار رفته در کفپوش درجاریز را آغشته به چسبی مخصوص می کنند تا در محل خشک و محکم شود. این محصول می بایست توسط نصاب ماهر پیاده سازی شود.

اجرای کفپوش گرانولی درجاریز
اجرای کفپوش گرانولی درجاریز

هزینه نصب کفپوش گرانولی

اجرت انجام و اجرای کفپوش گرانولی بر اساس متر مربع انجام می گیرد. بدین صورت که نصاب با توجه به ابعاد فضای کار نرخ خود را به مشتری اعلام می کند. در صورت استفاده ار چسب هزینه آن نیز محاسبه خواهد شد. همچنین اگر تعداد زوایا و گوشه های زیادی در کار وجود داشته باشد که نیاز به برش کاری های متعددی باشد اجرت آن نیز در کار محسوب می شود. در کفپوش های گرانولی نیز اجرت بر حسب متر مربع گرانول استفاده شده محسابه می شود. ایجاد نقش و نگار و خلق تصاویر نیز خود شامل هزینه های جداگانه است که نصاب در ابتدای کار با شما طی خواهد کرد.

در صورت خرید هر مدل از کفپوش های گرانولی شرکت راک، می توانید از کمک نصابان حرفه ای این مجموعه بهره مند شوید. کافیست با شماره های مندرج در وبسایت تماس گرفته و با اعلام نشانی به سرعت طبق میلتان محصول خود را نصب شده تحویل بگیرید.

نویسنده

کفپوش راک

کفپوش راک، قدیمی ترین تولید کننده انواع کفپوش گرانولی و کفپوش لاستیکی در ایران است. سبد اصلی محصولات این مجموعه شامل طیف وسیعی از انواع پوشش های گرانولی نظیر کفپوش باشگاهی و ورزشی، کفپوش تاتامی، کفپوش پارکی، کفپوش درجاریز می باشد. تمامی تولیدات راک بر حسب نیاز دارای استاندارد ملی ایران هستند. تلفن تماس: 88329984-021