کفپوش راک با 4 دهه فعالیت در زمینه تولید کفی و کفپوش گرانولی در کنار شماست. از اینکه به ما اطمینان کردید سپاسگذاریم.

اطلاعات تماس

021-88329984

ایران، تهران، خیابان مطهری، خیابان سنایی، کوچه 19، پلاک 13، طبقه 5 ، واحد17

ockkafpooshetehran@gmail

معرفی انواع کفپوش گرانولی باشگاهی

معرفی انواع کفپوش گرانولی باشگاهی

اهمیت کفپوش ورزشی

اهمیت کفپوش اماکن ورزشی به قدری است که این حوزه تبدیل به یک تخصص شده است و بسیاری از افراد مشغول ایده پردازی و اجرای کفپوش مناسب برای محل های ورزشی هستند. وجود کفپوش استاندارد در ورزش کردن از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیار دیده و شنیده اید که در یک زمین فوتباب به دلیل کیفیت پایین کف زمین که از جنس چمن است، توپ منحرف شده و به دروازه وارد نشده و بلعکس با کمانه کردن به سمت دروازه روانه شده است. یا در سالن بادی بیلدینگ پای ورزشکار به زائده ای کوچک در کف گیر کرده و سبب زمین خوردگی و آسیب های ورزشی شده است. زمین خوردگی کودکان در حال بازی و ورزش نیر از مثال های بارزی هستند که یک سر همه این موارد به کف محل ورزش و فعالیت مرتبط است.

استفاده ار گرانول باشگاهی

کفپوش باشگاهی گرانولی یا گرانول باشگاهی اصطلاحی است که در چند سال اخیر زیاده شنیده اید. این محصول ویژه که به کمک پودر لاستیک های بازیافتی تهیه می شود جانشین خوبی برای سایر کفپوش ها شده است. لطافت، انغطاف، قیمت کم، اجرا و ترمیم سریع از ویژگی های این کفی است که مورد استقبال باشگاه داران شده است. این کالا برای اغلب رشته های ورزشی مناسب است و قابلیت استفاده در سالن و بیرون را دارد. انواع کفپوش گرانولی باشگاهی در مقابل برف و باران، ضربه و پا خوردگی مقاومت مطلوبی ارائه می دهد. از کفی گرانولی استفاده هی زیادی می شوده که در زیر موارد متعددی از آن برشماریده شده است:

نوشتار مرتبط: ویژگی های کفپوش گرانول باشگاهی

انواع کفپوش گرانول ورزشی

به دلیل تخصصی شدن کفپوش باشگاهی ورشی، تولید کنندگان این محصول، موارد متنوعی را از جنس، رنگ بندی، اجرا و مشخصات فیزیکی در تولیدات خود گنجانده تا کفی ایده آل ورزش خاصی تولید شود. هر مدل وزرش نیازمند زیر سازی و سبک متفاوتی از کفپوش است که رعایت آن سبب بهبود کیفیت عملکرد ورزشکار می شود.

به طور کلی جنس کفپوش ورزشی می بایست به نحوی باشد که اعضای بدن ورزشکار کمترین آسیب را ببیند و از صدمات احتمالی بکاهد. همچنین ضمن داشتن زیبایی بصری دوام خوبی هم داشته باشد.

کفپوش باشگاه بدنسازی

برای باشگاه هایی نظیر پرورش اندام و بدن سازی می بایست کفپوشی انتخاب شود که از استحکام خوبی برخوردار باشد. چرا که تجهیزات بدن سازی سنگین بوده و کفی میبایست تحمل این وزن را داشته باشد. در ثانی افتادن وزنه و ادوات سنگین ورزشی صدمه ای به کف باشگاه نکند. استفاده از انواع کفپوش گرانولی مانند کفپوش درجاریز و کفپوش های تایلی گزینه خوبی است.

نوع کفپوش باشگاه بدن سازی باید طوری انتخاب شود که در مقابل سنگینی دستگاه های ورزشی مقاومت داشته باشند.

کفپوش باشگاه بدن سازی
کفپوش باشگاه بدنسازی

کفپوش زمین بازی کودکان

کودکان به دلیل عدم حفظ دقیق تعادل و تحرک بالایی که دارند مستعد زمین خوردن هستند. به همین دلیل وجود زمین راحت و نرم در این حوزه از واجب ترین اقدامات است. استفاده از کفپوش زمین بازی کودکان ایمنی کودک را فراهم می کند و والدین با خیال راحت تری فرزندان خود را به این مکان ها می فرستند. کفپوش های درجاریز با ضخامت بیشتر برای ضمانت نرمی بهتر و همچنین امکان تنوع رنگی بالا و درج نقاشی روی آن می تواند گزینه خوبی در فضاهای رو باز بازی و ورزش کودکان باشد. استفاده از کفپوش تاتامی که از فوم EVA فشرده تولید می شود نیز برای مهد کودک ها و اتاق های مسقف توصیه می شود.

کفپوش تاتامی برای زمین بازی کودکان
کفپوش تاتامی برای زمین بازی کودکان

نوشتار مرتبط: اهمیت کفپوش زمین بازی کودکان

کفپوش باشگاه رزمی

معمولا در باشگاه های رزمی به دلیل حرکات و جست و خیزهای سریع می بایست از کفپوش با درجه لطافت بیستری استفاده نمود. کفپوش تاتامی در سالن های ورزش رزمی نظیر تکواندو، جودو، ژمیناستیک و … گزینه بهتری است. البته می توان از کفپوش های پازلی و موزاییکی که از جنس گرانول هستند در اطراف رینگ تمرین استفاده نمود.

کفپوش باشگاه رزمی
کفپوش باشگاه رزمی

کفپوش پارکی

برخی دیگر از کفپوش ها به کفپوش پارکی معرف هستند. این مدل از کفی ها از همان گرانول تولید می شوند و به صورت تایل های 50 در 50 سانتی متری در محوطه پارک ها و فضاهای سبز اجرا می شوند. این محصول معمولا با چسب به زمین چسبانیده شده و در باران و برف مقاوم هستند.

کفپوش پارکی
کفپوش پارکی

کفپوش دور استخر

برخی از سالن های شنا دور لبه ورودی حوضچه استخر خود را یک دور از کفپوش پر می کنند. دلیل آن عدم سر خوردگی شناگر می باشد. کفپوش گرانولی به دلیل داشتن دانه بندی درشت خطر لیز خوردگی را به شدت کاهش می دهد. استخر ها فضای مرطوب و خیسی هستند و این محصول در آب بسیار مقاوم است.

کفپوش گرانولی محوطه استخر
کفپوش گرانولی محوطه استخر

نوع ورزش و ملزوماتی که در آن استفاده می شود بر انتخاب کفپوش موثر است. پرورش اندام،  رزمی، فوتسال، دو، آکروباتیک از ورزش هایی هستند که در سالن انجام می شوند. بنابر این انتخاب کفپوش صحیح صدمات ورزشی و فشارهای بیش از حد به پا و سایر اندام های بدن را کاهش داده و ورش کار را به انجام حرکات های فنی تر اطمینان می دهد.

نویسنده

کفپوش راک

کفپوش راک، قدیمی ترین تولید کننده انواع کفپوش گرانولی و کفپوش لاستیکی در ایران است. سبد اصلی محصولات این مجموعه شامل طیف وسیعی از انواع پوشش های گرانولی نظیر کفپوش باشگاهی و ورزشی، کفپوش تاتامی، کفپوش پارکی، کفپوش درجاریز می باشد. تمامی تولیدات راک بر حسب نیاز دارای استاندارد ملی ایران هستند. تلفن تماس: 88329984-021