کفپوش راک با 4 دهه فعالیت در زمینه تولید کفی و کفپوش گرانولی در کنار شماست. از اینکه به ما اطمینان کردید سپاسگذاریم.

اطلاعات تماس

021-88329984

ایران، تهران، خیابان مطهری، خیابان سنایی، کوچه 19، پلاک 13، طبقه 5 ، واحد17

ockkafpooshetehran@gmail

ویژگی های کفپوش گرانول باشگاهی

ویژگی های کفپوش گرانول باشگاهی

باشگاه ورزشی مکانی پر از انرژی، دوستانه و صمیمی است که ورزشکار در هنگام تمرین در کنار مربی و دوستان خود احساس خوبی را تجربه خواهد کرد و به اصطلاح سبب می‌شود در ساعات دیگر روز انرژی مثبت داشته باشد. اما این مکان نیز مثل سایر محیط ها با حوادث مختلفی روبرو خواهد شد که در صورت عدم ایجاد بستر مناسب می تواند منجر به لطمات گوناگونی شود.

ایمنی کفپوش در باشگاه ورزشی

هر مکانی که در آن حرکات ورزشی انجام می گیرد مانند باشگاه یا سالن ورزشی، مدرسه و پارک به عنوان یک مکان ورزشی به شمار می‌آید. ایمنی در باشگاه ورزشی بسته به نوع محل متفاوت است. یک باشگاه ورزشی باید تجهیزاتی همچون وسایل ورزشی ایمن، تجهیزات بهداشتی (دستشویی، حمام و…)، کفپوش مناسب با نوع ورزش و … را داشته باشد تا مکانی امن برای حرکات ورزش افراد ایجاد کند. کفپوش باشگاهی باشگاه به دلیل اینکه تکیه گاه انواع ماشین آلات ورزشی است و پا و دست ورزشکار روی آن به حرکت در می آید از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وجود کفپوش ایمن بسیاری از خطرات ناشی از این ناحیه را کنترل و کاهش می دهد.

ایمنی در ورزش

معمولا ایمنی در باشگاه ورزشی را می توان در 4 حوزه تقسیم بندی نمود:

  • ایمنی مکان ورزشی
  • ایمنی در فعالیت های ورزشی
  • ایمنی و بهداشت در ورزش
  • ایمنی وسایل ورزشی

نوشتار مرتبط: نکات ایمنی در باشگاه ورزشی

در بحث ایمن بودن مکان، داشتن کفپوش استاندارد ضامن ورزشی بی درد سر با کمترین میزان خسارت خواهد بود. کف باشگاه یکی از مهمترین بخش های سالن ورزشی است، به طوری که لازمه تاسیس باشگاه حرفه ای داشتن کفی مرغوب و ایمن در سطح باشگاه است.

در میان اجزا و بخش های مختلف اماکن و باشگاه های ورزشی، کفپوش سالن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اهمیت این موضوع به جایی رسیده است که طراحی و اجرای کفپوش سالن های باشگاهی ورزشی به یک تخصص تبدیل شده است و بسیاری از افراد در این حیطه مشغول فعالیت هستند. در حال حاضر عمدتا کفپوش گرانولی بهترین و به صرفه ترین انتخاب برای سطح یک باشگاه می باشد.

ویژگی های کفپوش گرانول باشگاهی

کفپوش باشگاهی باید کیفیت مناسبی داشته باشد و بسته به نوع ورزش قابلیت تغییر داشته باشد و رنگ آن باید مناسب انتخاب شود.

نداشتن بوی تند: ساختار لاستیکی این کفی ها از مواد بازیافتی است، اگر در استفاده از مواد  اولیه مواد مرغوب استفاده نشد بعد از نصب تا مدت ها بوی بدی در محیط ورزشی پیچیده خواهد شد.

پس ندادن رنگ: دیده شده در برخی از گرانول های باشگاهی به دلیل استفاده از رنگ نا مرغوب و شیوه نادرست ترکیبات مواد رنگی در پروسه تولید، بعد از برخورد و سایش لباس ورزشی با کفپوش، دچار رنگ و کثیفی می شود.

ضربه گیری: یکی از دلایل استفاده از کفپوش باشگاهی جای تشک های قدیمی و موکت، خاصیت ضربه پذیری این محصول است. کفپوش ایده آل میزان ضربه پذیری آن در حدی است که در تنش ها و برخوردهای صورت گرفته روی آن احساس راحتی ایجاد کند.

تعویض راحت: از طرفی برخورد ورزشکاران روی این کفی ها و از سوی دیگر جایگذاری کردن تجهیزات ورزسی مانند هالتر و تردمیل و موارد مشابه امکان بروز خسارت روی محصول وجود دارد. بدین ترتیب میبایست همان بخش از کفپوش به راحتی قابل تعویض باشد.  معمولا قطعات گرانول ورزشی در ابعاد 100 در 100 سانتی متر تولید می شود.

رنگ بندی مناست: عناصر رنگی در محیط پیرامون ما به شدت در روحیه و روان آدمی تاثیر گذارند. کف باشگاه نیز از این قاعده مستثنی نیست. از ویژگی های خوب گرانول باشگاهی رنگ بندی محصول و امکان ایجاد نقوش مفهومی و راهنما روی آن است که کاربرد آن را دو چندان کرده است.

نویسنده

کفپوش راک

کفپوش راک، قدیمی ترین تولید کننده انواع کفپوش گرانولی و کفپوش لاستیکی در ایران است. سبد اصلی محصولات این مجموعه شامل طیف وسیعی از انواع پوشش های گرانولی نظیر کفپوش باشگاهی و ورزشی، کفپوش تاتامی، کفپوش پارکی، کفپوش درجاریز می باشد. تمامی تولیدات راک بر حسب نیاز دارای استاندارد ملی ایران هستند. تلفن تماس: 88329984-021

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *