کفپوش راک با 4 دهه فعالیت در زمینه تولید کفی و کفپوش گرانولی در کنار شماست. از اینکه به ما اطمینان کردید سپاسگذاریم.

اطلاعات تماس

021-88329984

ایران، تهران، خیابان مطهری، خیابان سنایی، کوچه 19، پلاک 13، طبقه 5 ، واحد17

ockkafpooshetehran@gmail

کاربرد کفپوش باشگاهی

ویژگی های کفپوش باشگاهی

تعریف کفپوش

کفپوش (Floor Covering) به عنوان نوعی پوشش برای پوشانیدن کف و سطوح فضای باز و یا داخل ساختمان مسکونی و غیر مسکونی استفاده می شود. در واژه نامه معین برای کفپوش چنین تعریف شده است که: «پوشش زینتی یا بهداشتی، معمولاً پیش ساخته برای کف یک محوطه، بویژه کف بنای سر پوشیده». استفاده از کفپوش ها تحت یک طراحی خاص همانند موزاییک عموما توسط رومیان استفاده می‌ شده است. کفپوش در شاخه ای از صنعت به نام کف سازی کاربرد دارد.

کفپوش لاستیکی چیست

کفپوش ها از جنس های مختلفی تهیه می شوند. کفپوش های سیمانی، پی وی سی، چوبی، موکتی و … از انواع مختلف کفپوش به حساب می آید. ما در این نوشتار درباره کفپوش لاستیکی صحب به میان می آوریم. لاستیک یا تایر وسایل نقلیه بعد از عمر مفید و فرسوده شدن عموما بلا استفاده می مانند. این وسایل، ماده اصلی تشکیل دهنده کفپوش های لاستیکی را شکل می دهند. لاستیک ها بعد از پاک سازی، خرد شده و سپس آن ها را به گرانول در مش بندی های معینی تبدیل می کنند. این گرانول ها با ترکیل چسب و یک سری فرمولاسیون ویژه تحت فشار و حرارت قالب قرار می گیرند. بعد از پخته شدن به ابعاد از پیش تعیین شده مانند یک موزاییک تبدیل می شوند. این سرگذشت تولید کفپوش گرانولی لاستیکی است.

ویژگی های کفپوش باشگاهی

داشتن کفپوش استاندارد در باشگاه ورزشی از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که در صورت وجود هر مشکلی در کف محیط ورزشی، صدمات جبران ناپذیری به ورزشکاران وارد خواهد شد. اصطلاحا وقتی جای پای فردی محکم و ایمن باشد با اطمینان خاطر بیشتری فعالیت می کند و گام بر می دارد! در زیر به چند مورد از مهمترین ویژگی های کفپوش باشگاهی اشاره می کنیم.

هموار بودن

ناهمواری‌ های موجود در سطح کفپوش باشگاهی نمایانگر بی کیفیتی آن است. اگر کفپوش در تمام طول دارای ضخامت یکسانی نیست قطع به یقین محصول از درجه کیفی مطلوبی برخوردار نخواهد بود. البته این جدای ایراد در کف زیرین کفپوش خواهد بود.

عدم لغزش

یکی از برتری های گرانول باشگاهی عدم لغزیدن پا و کفش روی آن است. این ویژگی سبب شده خطرات ناشی از سر خوردگی و برخورد ورزشکار با تجهیزات ورزشی فلزی در حد امکان جلوگیری شود.

عدم ریزش

یکی از مشکلات کفی های مورد استفاده در باشگاه ریزش مواد یا گرانول های روی آن است. بدن ورزشکار به دلیل انجام حرکات ورزشی در اغلب زمان هابا سطح کفپوش در تماس است. جدا شدن و چسبیدن دانه بندی های سطح کفپوش روی تن و لباس ورزشکار اتفاق ناخوشایندی را رقم خواهد زد. دلایل متعددی برای این نقیصه وجود دارد که استفاده از چسب بی کیفیت، دانه بندی غیر یکسان و پخت ناقص محصول از مهمترین دلایل آن است.

نوشتار مرتبط: کفپوش گرانولی چیست

بوی طبیعی

لاستیک ها به دلیل اینکه از مشتقات مواد پتروشیمی هستند عمدتا بی بو نیستند. اما کفی مرغوب دارای بوی ملایم و اصطلاحا طبیعی است. داشتن بوی نا مطبوع و تند خود گواه بر کیفیت بد محصول دارد. داشتن بوی بیش از حد محیط را برای ورزشکار نا امن و غیر قابل تحمل خواهد کرد، خصوصا اگر در باشگاه های سر بسته مورد استفاده قرار گرفته شود.

گرانول باشگاهی
گرانول باشگاهی

ظاهر زیبا

کفپوش باشگاه به دلیل رنگ بندی نامحدود، امکان ایجاد نقوش با کفپوش درجاریز و یا حتی استفاده از مدل های پازلی را فراهم آورده است. زیبا کف سبب افزایش کارایی و انرژی ورزشکاران خواهد شد.

خاصیت ارتجاعی

خاصیت ارتجاعی بودن در کفپوش ورزشی سبب می شود حرکات با شتاب بیشتری صورت گیرد و کف همچون فنر سبب تحرک بیشتر ورزشکار شود. در ثانی این خاصیت برگشت پذیری و صلب نبودن کفی صدمات ناشی از زمین خوردگی و حتی افتادن وسایل روی ورزشگاران را تا میزان زیادی کم می کند.

قیمت کفپوش گرانولی باشگاهی

کفپوش ها در رنگ های گوناگونی تولید می شوند، اما آن چیزی که روی قیمت کفپوش باشگاهی تاثیر بیشتری می گذارد، دانسیته در هر موزاییک، وزن قطعات، استفاده از چسب درجه یک و SBR مرغوب است. در هنگام خرید می توانید با بررسی هریک از این موارد از محصول مطمئن تری خریداری کنید. شرکت کفپوش راک مفتخر به تولید بالاترین کیفیت کفپوش ورزشی و باشگاهی در کشور است. هم اکنون محصولات تولید شده این مجموعه در ده ها باشگاه سرتاسر کشور با برند درج شده ROCK مورد استفاده قرار گرفته است. برای دریافت قیمت گرانول باشگاهی با شماره مندرج در وبسایت تماس حاصل فرمایید.

نویسنده

کفپوش راک

کفپوش راک، قدیمی ترین تولید کننده انواع کفپوش گرانولی و کفپوش لاستیکی در ایران است. سبد اصلی محصولات این مجموعه شامل طیف وسیعی از انواع پوشش های گرانولی نظیر کفپوش باشگاهی و ورزشی، کفپوش تاتامی، کفپوش پارکی، کفپوش درجاریز می باشد. تمامی تولیدات راک بر حسب نیاز دارای استاندارد ملی ایران هستند. تلفن تماس: 88329984-021